EstBANi eestvedamisel saab üks Ajujahi meeskondadest 65 000 eurose investeeringu
Esmakordselt panevad Eesti ingelinvestorid ühele Ajujahil osalevale tiimile välja 65 000 euro suuruse investeeringu, tõstes konkursil välja jagatava rahasumma rekordilise 140 000 euroni. Ideede esitamise tähtaeg on 3.november. Investeeringu panevad […]

ARTICLE POSTED

28 Oct, 2019

Esmakordselt panevad Eesti ingelinvestorid ühele Ajujahil osalevale tiimile välja 65 000 euro suuruse investeeringu, tõstes konkursil välja jagatava rahasumma rekordilise 140 000 euroni. Ideede esitamise tähtaeg on 3.november.

Investeeringu panevad Eesti Äriinglite Võrgustiku (EstBAN) eestvedamisel ühiselt välja kümmekond Eestist ja välismaalt pärit ingelinvestorit, kellega ühinevad ka Ajujahi žüriiliikmed ja korraldajad.

Investeeringut juhib EstBANi president ja investor Ivo Remmelg. “Ehkki Ajujaht julgustab inimesi tegema elus kannapööret, siis näeme igal aastal kõrvalt, kuidas jälle mõni suure potentsiaaliga äriidee jääb rahastuse puudumise tõttu teostamata. Väga raske on ju loobuda oma põhitööst ja öelda perele, et järgmine kuu palka ei saa, sest hakkame oma äri ehitama. Tahame sel aastal aidata ühel alustaval tiimil kiiremini jalad alla saada, et head ideed teostamata ei jääks,” rääkis Remmelg.

Korraldajate sõnul muudab investorite liitumine Ajujahi veelgi atraktiivsemaks kohaks, kus oma äriga alustada. “Meil on väga hea meel, et oleme EstBANi eestvedamisel jõudnud Ajujahi arengus järgmise etapini, kus lisaks toetajate välja pandud rahastusele on võimalik tugevamatel tiimidel saada siit ka esimene päris investeering. Võites konkursi, investorite südamed ja mõne toetaja eriauhind, on võimalik ühel tiimil saada tänavu Ajujahilt oma idee elluviimiseks 100 000 eurot. Seetõttu otsustasime hoida kandideerimist veel nädala jagu lahti, et ka viimase hetke otsustajatele võimalus anda,” ütles Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn.

Investeeringule kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammis osalevad ehk 30 parima hulka jõudnud meeskonnad. Investeeringu saab tiim, kelle valib välja kõigi äriinglite seast moodustatud kolmeliikmeline juhtgrupp.

Praeguseks on Ajujahile esitatud üle 200 äriidee. Ideid saab Ajujahi arenguprogrammi esitada veel 3. novembrini veebilehel www.ajujaht.ee.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised. Viimase 12 kuu jooksul on Ajujahilt välja kasvanud idufirmad kaasanud enam kui 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid.

Eesti Äriinglite Assotsiatsioon (EstBAN) on ettevõtetesse varases arenguetapis investeerivate erainvestorite katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on ettevõtluskeskkonna arendamine ja ingelinvesteeringute mahu suurendamine.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa ja Maxima. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Lisaks toetavad Ajujahti Advokaadibüroo TRINITI, Lingvist, Tartu Loomemajanduskeskus, UMA Workspace, Harku vald, Saue vald, Tartu linn, Pärnu linn, Tallinna linn.

Read more articles

How to fundraise – summer viewing for current and future founders

How to fundraise – summer viewing for current and future founders

During the New Nordic Leads investment training programme, there were a bunch of video tutorials made for early stage startups and those interested in startup funding, to cover all things related to fundraising. So to keep you comfortably busy (but not too much,...

EstBAN members’ season ending

EstBAN members’ season ending

On June 15th EstBAN we celebrated the end of the 1st half of 2022 and summarized the season in Cafe Opera. EstBAN has never been so active, with so many members, partners and activities. There are 260+ members, some more active at a given moment than others, as well...

New Nordic Leads wraps up with a cross-border BBQ

New Nordic Leads wraps up with a cross-border BBQ

After 2 years of educating startups and networking between angels, unfortunately mostly via zoom, about a 100 of us – startups and investors set to meet up in person in Helsinki for an international BBQ. We had a great time with all the angels and companies who were...

Share This