COVID-19 mõju leevendamise abimeetmed ettevõtjatele ja töötajatele

ARTICLE POSTED

26 Mar, 2020

Corona viirus mõjutab mitte ainult Eesti vaid ka maailma ning laiemalt, kui keegi oleks osanud arvata. Iduettevõtlusel on kindlasti tulenevalt paindlikkusest rohkem võimalusi oma ärisid juhtida suunda, kus saaks ühiskonda aidata ning enda meeskonda töös hoida, ent raskusi on kõigil. Eesti riik on tänaseks välja pakkunud erinevaid meetmeid, kuidas COVID-19 viirusest mõjutatud ettevõtteid aidata. 
Esialgseid abimeetmeid pakkuvad asutused:

Töötukassa:
Töötasu hüvitist makstakse töötajale, kelle tööandja tegevus on erakorralistest asjaoludest tulenevalt oluliselt häiritud. Hüvitis tagab töötajatele sissetuleku ning aitab tööandjatel ajutised raskused üle elada, et ei peaks töötajaid koondama või tegevust lõpetama.
https://www.tootukassa.ee/content/tootasu-huvitis

Maksu -ja Tolliameti meetmed maksuvõlgade kohta, FIE-dele ning kaubavedudega tegelevatele ettevõtetele:

https://www.emta.ee/et/eriolukord#kkk

Kredexi kriisimeetmed ja laenuvõimalused:
https://kredex.ee/et/koroona

Üldise info eriolukorra kohta, sh reisipiirangud leiab siit: www.valitsus.ee kust leiab teabe nii eesti, vene kui ka inglise keeles. 

Eriolukord kestab tänase seisuga 1.maini. Lisame jooksvalt infot juurde. 

Read more articles

Estonian startup/tech ecosystem annual 2022 wrap-up on Dec 14, 2022

Estonian startup/tech ecosystem annual 2022 wrap-up on Dec 14, 2022

Estonian Founders Society, Startup Estonia, EstVCA, EstBAN, and Estonian Investment Agency invite you to join us on December 14 at 17:00. Location: Cafe NR99 (Sakala 3, Tallinn) We are definitely getting together also this year for the annual wrap-up event of five...

EstBAN syndicate for sTARTUp Day 2023!

EstBAN syndicate for sTARTUp Day 2023!

sTARTUp Pitching 2023 is coming again with a prize pool of over €350k! We are calling all startups to apply for the sTARTUp Pitching competition. Apply before 5 February 2023 to compete for prizes worth over 350,000 euros and present your startup in front of 4000...

Share This