Üleskutse: toeta eesti idufirmat miljoni dollari jahil!

09.05.2016
Täna algab rahvusvahelise idufirmade konkursi Chivas The Venture avalik hääletus, mille käigus jagatakse finalistide vahel esimene osa miljoni dollari suurusest auhinnafondist – 250 tuhat USA dollarit. Parimate sekka pääsenud Eesti idufirma Sentab palub häälte püüdmisel kaasmaalaste abi.

Rahvusvahelise konkursi Chivas The Venture raames valiti finalistideks loovad ja leidlikud idufirmad, keda iseloomustab innukus luua maailmas positiivset muutust. Esmaspäeval, 9. mail eraldati Chivas The Venture fondist 250 tuhat dollarit, mille jagamine osalejate vahel toimub avaliku hääletuse vormis.

 

Avalik hääletamine kestab 9. maist kuni 13. juunini. Hääletamiseks tuleb minna veebilehele www.theventure.com, autoriseerida ennast Facebooki kaudu, valida meelepärane finalist ning hääletada. Üks inimene saab anda ühe nädala jooksul ühe hääle – ehk viie nädala vältel saab üks unikaalne kasutaja hääletada oma lemmiku poolt kuni viis korda. Sentab'i poolt saab hääletada siin!

 

Sentab on seenioritele suunatud sotsiaalne võrgustik, mis ühendab üksikud eakad inimesed televiisori kaudu, muutes koduteleri interaktiivseks suhtlemisvahendiks, mille abil saab teha nii tasuta videokõnesid sõprade ja lähedastega, jagada pilte ja videoid kui ka tutvuda uute inimestega, et mitte tunda ennast ülejäänud maailmast isoleerituna.

 

“40% vanemaealistest inimestest üle maailma tunnevad ennast üksildasena ning meie teleriäpi eesmärk ongi võidelda üksilduse vastu ning aidata vanematel inimestel jätkata aktiivset sotsiaalset elu,” ütles Sentabi asutaja Tarmo Pihl. “Meie toote järele on olemas tugev nõudlus ja tõendatud huvi. Idee tuli elust enesest – tunnetasime vajadust uue tehnoloogiasilla ehitamise järele, mis võimaldaks paremini ja tihedamini oma vanematega suhelda. Vanemad inimesed ei kipu väga sageli kaasaegseid lahendusi kasutama, seega otsustasime luua neile mugava võimaluse – suhelda hea tuttava televiisori kaudu.”

 

Aplikatsioon on hetkel testimisel, mille käigus katsetab selle võimalusi valitud grupp Eesti pensionäre. “Chivas The Venture konkursi finaali pääsemine on meie jaoks suur võimalus saada vajalik investeering, et tuua äpp globaalsele turule ning seeläbi teha vanemate inimeste elu sisukamaks ja rõõmsamaks,” lisas Pihl.

 

„Eesti on väikseim riik, kes oma esindajaga rahvusvahelisel Chivas viski poolt korraldatud maailma paremaks muutvate idufirmade konkursil osaleb. Samas on Eesti start-upid üleilmselt positiivselt silma paistnud ning ka Sentabi idee üksilduse võitmisest väärib kindlasti toetust. Kutsun kõiki inimesi veebilehel oma häält Sentabile andma, et Eesti firmale suure The Venture finaali eel tähelepanu tõmmata ja hääletamise auhinnafondist korralik toetus tagada,” ütles Eesti vooru korraldaja ja žüriiliige, Pernod Ricard Estonia turundusjuht Reet Zimmer.

 

Ülejäänud 750 tuhat dollarit jagab aga juba 2016. juulis kogunev rahvusvaheline žürii konkursi finaalis New Yorgis.

 

Sentabi tutvustava video leiab siit: https://goo.gl/Hrcwoj

 

Šoti viskitootja Chivas Brothers Ltd algatusel loodud ülemaailmne idufirmade otsingukampaania The Venture kutsub konkursist osa võtma lootustandvaid ja ambitsioonikaid idufirmasid, kelle soov on kasumi teenimise kõrval avaldada positiivset mõju ühiskonnale. Eelmisel aastal võttis Chivas The Venture kampaaniast osa ligi 1000 sotsiaalset idufirmat üle maailma ning investeeringute fond jagati 16 parima vahel. Käesoleval aastal osaleb koos Eestiga Chivas The Venture kampaanias 27 riiki.

 

Lisainfo:

Tarmo Pihl

Sentabi asutaja

Tel: 5019568

e-post: tarmo.pihl@sentab.com.

 

Sulev Kirst

Chivas The Venture Eesti vooru esindaja

Tel: 55687828

e-post: sulev.kirst@pernod-ricard.com

www.theventure.com